NorbertČasopis VERPCKUNG RUNDSHAU přinesl pro současné dění horkou aktualitu, ve které své čtenáře šéfredaktor Norbert Sauermann s přiměřenou dávkou hrdosti informuje o tom, že přední výrobce tiskových a zpracovatelských strojů, společnost KBA pozitivně přistoupila k řešení problémů nedostaku technických pracovníků a zaškoluje pakistanské emigranty.

AhmadKBA Radebeul u Drážďan

Od 24. srpna se ve společnosti Koenig & Bauer AG (KBA), v závodě Radebeul nedaleko Drážďan učí dva pakistanští azylanti Ahmad Bilal (34) a Saad Malik (26) na mechaniky. Jejich učení potrvá přibližně 3 a půl roku. Společnost KBA 85 % své produkce vyváží a jejich technici jsou v zahraničí vítáni.

SaadSignál k řešení

Ralf Sammeck, člen vedení skupiny KBA a výkonný ředitel  KBA-Sheetfed Solutions vysvětluje: „Pro naši globálně aktivní společnost je v současné situaci povinností vyslat dobrý  signál o pohostinné kultuře.“ Tímto přístupem je evropské komunitě vyslán signál, jak efktivně skloubit řešení minimálně dvou problémů současně: dlouhodobý nedostatek technického personálu v průmyslu obecně, obalový nevyjímaje a začlenění azylantů do evropské společnosti (Zemanovi navzdory).

KBA-Grafitec       

Do skupiny KBA patří i závod KBA-Grafitec  v Dobrušce, ve východních Čechách.