Německý svaz výrobců palet, dřevených a exportních obalů, Holzpackmittel, Paletten, Exportverpackung (HPE), uspořádal letošní třídenní volební valnou hromadu svých členů v Norimberku. Shromáždění mělo téměř 100 účastníků, členů svazu je asi 380. Předsedou představenstva byl opět zvolen Joachim Hasdenteufel.

Jan Kurth přebírá žezlo

Koncem roku 2015 přijde další změna v HPE: Obchodní ředitel Siegfried von Lauvenberg předá po 26 letech úspěšné činnosti své žezlo Janu Kurthovi a odejde na zasloužený odpočinek. Jan Kurth odpovídal 13 let ve Svazu dřevařského průmyslu v Bad Honnef za oblast hospodářství a politiky.

Růst na hranici 6 %

Členové HPE se mohli těšit z vývoje jejich odvětví, ke kterému přispěly setrvávající nízké ceny ropy, slabý kurs eura a stabilní pracovní trh spolu s nadále vysokou spotřebou. V roce 2014 stouply tržby podniků o citelných 5,9 % na 1,4 miliardy EUR. Proto byly volby do představenstva doprovázeny nejen velmi zajímavou prezentací na téma "Co dělat, když šéf vypadne?" a diskusí v oblasti palety - bedny - exportní balení, ale i družným setkáním kolegů v pátek večer a sobotním rozlučkovým večerem ve vozidlové hale muzea Německých spolkových drah. www.hpe.de

Stránky HPE.

Oficiální zpráva HPE je zde.