fólie fixujename

Společnost THIMM Packaging, člen německé rodinné firmy THIMM GROUP, vyšla vstříc cyklistickým turistům, kteří si svůj jednostopý dopravní prostředek berou na expedice či dovolené vzdálené stovky a tisíce kilometrů. Vyvinula pro ně nový přepravní obal Kolobox, který je ideálním řešením pro přepravu jízdního kola letadlem.

Lepenka vlnitá pětivrstvá

Vnější plášť obalu je vyroben z pětivrstvé vlnité lepenky. Uvnitř pláště je vložka s pružnou fólií. Díky ní lze jízdní kolo rychle, snadno a bezpečně k vložce připevnit a znemožnit samovolný pohyb jízdního kola v obalu. Dno a víko jsou k plášti připevněny plastovými klipy (polypropylenové (PP) výlisky), jež slouží i jako odnosná madla.

Dvojí funkce zasilatelského obalu

Kolobox je dodáván v komprimované podobě: zasilatelský obal, v němž je plášť, vložka s fólií a klipy. Spotřebitel si obal sám složí do finální podoby. Prázdný zasilatelský obal pak slouží jako oba pro přední kolo.

zasilatelskýInovace zabraly

Kolobox byl přihlášen do soutěže o nejlepší obaly roku: OBAL ROKU. Porota při hodnocení ocenila dvě inovace, jednak použití pružné plastové fólie pro fixaci mírně odstrojeného kola, neboť tento princip se dosud používal zejména pro fixaci malých výrobků. Jinak dvojí funkci zasilatelského obalu společně s konstrukcí ostatních komponent z vlnité lepenky, která dovoluje jejich poskládání do tohoto zasilatelského obalu, který slouží i jako fixace předního kola.

OBAL ROKU 2015                                                                          

Kolobox získal ocenění OBAL ROKU 2015 a navíc byl nominován na CENU PŘEDSEDKYNĚ POROTY. Ocenění bude předáno během konference SpeedCHAIN dne 4.11.2015 v Břevnovském klášteře v Praze.

Návod na webu

Návod na složení obalu a jeho používání včetně emailové adresy pro objednání čtenáři naleznou na www.kolobox.cz