V posledním ročníku Pro Carton, získal jednu z cen Pro Carton Young Designers Award 2023 velmi zajímavý obalový koncept Tekilla. Porotu obal zaujal jak výraznou grafikou tak velmi sofistikovanou konstrukcí ve spojení s precisním výrobním provedením.

 

Tekilla je obalový koncept nebo i typ reklamního balení, které je vhodné pro fiktivní, vysoce kvalitní značku tequily. Cílem není jen pozvednout produkt prostřednictvím jeho obalu, ale navíc i umocnit samotný zážitek z balení, aby byl pro spotřebitele naprosto jedinečný.

 

Propracovaný i designově zábavný

Přihlašovatel Oskar Miel (Institut: Höhere Graphische Bundes- Lehr- und Versuchsanstalt) zaměřil obalový koncept nejenom na samotnou Tekilla Skull, ale i na dvě sklenice/panáky, které jsou v obalu umístěny ve spodní čelisti lebky a lze je odhalit zvednutím láhve z obalu. Obal je nejenom propracovaný, ale i designově velmi zábavný.

 

Opětně uzaviratelný obal

Po otevření obalu a vyjmutí skleniček, je možné obal opět znovu uzavřít díky chytrému konstrukčnímu mechanismu.  Grafické provedení obalu Tekilla Skull bylo inspirován mexickým ‚Día de Muertos‘, stejně jako jméno Tekilla.