Druhá novinka z tohoto týdne je vlastně přesně obrácená – jedná se o nový typ materiálu, který je schopen poskytnout zvýšenou ochranu vůči mechanickému poškození, tedy i poškrábání. Na rozdíl od té předchozí možná není tak zážitková, ale o to více přináší ochrannou funkci i na samotný tisk, takže i zde jde o výsledný vizuální efekt.

Novinku v podobě nového vysoce odolného materiálu představila společnost Drytac®, která je známým mezinárodním výrobcem samolepících substrátů, včetně grafických i okenních fólií, samolepicích tiskových médií, etiket, lepidel a laminátů.

Potiskovatelnost ve spojení s excelentní ochranou

Společnost oznámila rozšíření své řady Protac ™ o Drytac Protac Anti-Scratch Gloss. Tato čirá PET laminátová folie má zvýšenou odolnost proti poškrábání. Vyznačuje se vysokým leskem. Materiál, v kombinaci s potiskem, byl navržen tak, aby dodával tištěné grafice nejenom hloubku a ostrý detail, ale zároveň ji poskytl zvýšenou ochranu proti mechanickému poškození.

Vysoký lesk bez poškrábání

Vysoké ochrany je dosaženo díky nátěru solventní akrylovou vrstvou. Nový materiál nabízí ideální ochranu zvláště při tisku fotografií (včetně uměleckých), tiskovin či reklamních sdělení. S úspěchem ho lze využít i ve výrobě POS displejů nebo kdekoli, kde je požadována odolná, vysoce lesklá úprava s vysokou odrazivostí.

Drytac Protac Anti-Scratch Gloss může být použit i tam, kde producent potřebuje tisk následně laminovat, ať již za studena nebo za tepla.