Poslední díl našeho miniseriálku o novinkách v zušlechťování na tento týden se týká designu. A tentokrát ani ne tak strukturálního jako toho grafického. Digitální tisk v současnosti zažívá opravdový boom, ale ruku v ruce tímto vývojem jde i digitální zušlechťování. Významný výrobce těchto technologií, společnost SCODIX, vyhlásila v 2. polovině ledna vítěze roční soutěže Scodix Design Awards.

Letošního, již 5. ročníku, soutěže se zúčastnilo 80 přihlášených ze 4 kontinentů. Hodnotilo se v řadě kategorií, v naší aktualitce se však omezme pouze na zajímavosti z oblasti obalového designu.

Co je Scodix

Technologie Scodix (v ČR zastupuje DataLine a. s.) je určena pro parciální a reliéfní zušlechťování, tisk Braillova písma a nanášení glitterů. Technologií lze reálně simulovat povrchy tištěných motivů (např. kapka, struktura míče, kůže atd.). 

Atraktivita spojená s decentním nádechem luxusu

Všechny předložené exponáty na Scodix Design Awards se vyznačovaly profesionalitou i kreativitu a byly vzornou ukázkou, kde a jak lze úspěšně využívat metodu digitálního zušlechťování.  Ocenění si zasloužil určitě skládatelný obal v luxusním černo zlatém provedení, vyrobený společností Oriel Printing Company Limited či elegantní fialovo stříbrné provedení obalu od společnosti The Wilkins Group, Fuse Division. Obě firmy, které obsadili tato první dvě místa jsou z Velké Británie.

Alespoň za podívání či inspiraci však stojí všechny oceněné exponáty. Stačí jen kliknout na odkaz zde