Tarsus Group, organizátor Labelexpo Global Series, oznámil, že Labelexpo Europe 2022 byl přeložen, akce se nyní koná 11. – 14. září 2023.

 

Pořádající tým se rozhodl přesunout termín veletrhu události s ohledem na významné tlaky v dodavatelském řetězci evropského etiketového průmyslu, který v současnosti zažívá ve spojení s rychle se vyvíjející situací na Ukrajině.


Rozhodnutí přichází na základě úzké konzultace s vystavovateli, asociacemi a širší veřejností, přičemž mnozí jsou přímo ovlivněni nedostatkem součástek a materiálů. Tento nedostatek, vyvolaný pandemií, v posledních měsících eskaluje dlouhými dodacími lhůtami a ten nyní narušuje dodavatelský řetězec v Evropě. S tím, že událost se bude konat za necelé dva měsíce ve světle eskalujících se událostí vedl organizátory veletrhu k přeplánování a to v nejlepším zájmu komunity etiketářů.


Lisa Milburn, výkonná ředitelka Labelexpo, vysvětlila: „Nejprve bych ráda poděkovala za podporu. I přes tyto problémy průmyslu se celá řada firem zavázala k vystavování na Labelexpo Europe a veletrh již aktivně řeší. Víme, že rozhodnutí o přeložení show bude zklamáním pro ně stejně jako pro nás. Bylo to pro nás velmi těžké rozhodnutí, protože jsme neúnavně pracovali na překonání problémů s dodavatelským řetězcem a na produkci show průmyslu, zejména s ohledem na výzvy posledních dvou let. Bohužel tyto problémy se v této fázi ukázaly jako nepřekonatelné, takže se domníváme, že změna termínu je odpovědným rozhodnutím."


Jules Lejeune, výkonný ředitel společnosti FINAT, také uvedl: „FINAT plně rozumí a podporuje rozhodnutí, které bylo přijato. Vzhledem ke stávajícímu nedostatku čipů a součástek je aktuální nedostatek papíru a dalšího spotřebního materiálu k výrobě etiket a nyní hlavní geopolitické nejistoty způsobené situací na Ukrajině, je prostě příliš mnoho překážek, které je třeba překonat.
FINAT zůstává hrdým zastáncem přední světové obchodní výstavy etiket a obalů a polygrafického průmyslu. Obdivujeme našeho dlouholetého partnera Labelexpo za to, že vzal extrémně obtížně rozhodnutí a za upřednostnění zájmů tohoto odvětví.“


Vzhledem k přeplánování Labelexpo Europe bude další velkou celosvětovou  události pro tiskový
průmysl Labelexpo Americas, který se bude konat na Donald E. Stephens Convention Center, Chicago, 13.–15. září 2022. Mezi další letošní akce Labelexpo patří Labelexpo Asia (28. června–1. července), Labelexpo Indie (10.–13. listopadu) a Labelexpo Jižní Čína (7.–9.prosince).