Na letošním veletrhu Drinktec byla presentována celá řada novinek jak z oblasti výroby nápojů či technologií, tak i z oblasti obalů. I když na největším nápojovém evropském veletrhu nechyběli výrobci obalů prakticky z jakýchkoli materiálů, značnou část novinek presentovali výrobci plastových obalů a uzávěrů. Mezi výrazné inovace lze zařadit obaly presentované na výstavišti firmou Vendl.

Veletrhu Drinktec, který má čtyřletou periodicitou se letos zúčastnilo více než 76 000 návštěvníků ze 170 zemí světa, čímž se tento ročník stal jedním z nejúspěšnějších ve své 66 leté historii. Vedle technologií bylo v letošním ročníku veletrhu v centru pozornosti i obaly, obalová technika, a obalový design. 

Vendl staví obal na hlavu

K novinkám na veletrhu patřila i PET láhev na pivo od společnosti Vendl. Láhev totiž plní jak funkci obalu a po otočení dnem, které je otevírací, i funkci nápojové sklenice. Plochý uzávěr (pod kterým je šroubovací či korunkový uzávěr) při pití nápoje a jeho odkládání na stůl slouží naopak jako dno sklenice.

K dotvoření grafika shrink sleeve

Pro zatraktivnění designu, byly láhve presentovány se žluto – bílou smrštitelnou etiketou (shrink sleeve), kde bílá zdařile navozovala vjem pivní „čepice“.