Roberts PolyPro (Pro Mach Inc) představil na veletrhu Expo Pack, který proběhl v polovině června v Mexiku, nejnovější typy odnosných rukojetí pro láhve a nápojové plechovky. Pomocí skupinové rukojeti je vytvořen  balení typu multipack, kde flexibilní folie či pevná skládačka je nahrazena pouze naraženými odnosnými držáky.

Rukojeti jsou vyráběny vstřikováním z HDPE. Jsou velice variabilní. Výrobce je schopen dodat rukojeť prakticky na jakoukoli velikost běžného obalu, ať už láhve nebo nápojové plechovky. Nejčastěji jsou využívány na pivo a nealkoholické nápoje, kde spotřebitel má za posledních pár desítek let „vypěstován“ návyk na nákup skupinového balení.

Varianty řešení

Roberts PolyPro na Expo Pack předvedl balení pro dvě, čtyři a šest plechovek na pivo. Rukojeti lze aplikovat ručně nebo pomocí aplikátoru Roberts PolyPro s výkonem 24 plechovek za minutu. Model Roberts PolyPro SBH 30 je automatický aplikátor na jeden produkt s rukojetí, a pracuje dokonce  rychlostí až 30 lahví za minutu.

Šetrný produkt různých barev

Firma Roberts PolyPro jde cestou enviromentální udržitelnosti, z tohoto důvodu jsou rukojeti vyráběny z recyklátu, na výrobu spotřebují o 30 procent méně plastů než běžné rukojeti.

Rukojeti jsou k dispozici v libovolné barvě vzorníku Pantone. Roberts PolyPro vyrábí aplikátory vhodné pro každou úroveň výroby včetně poloautomatických, automatických a vysokorychlostních robotických strojů.