Dnes se otevřely brány výstaviště Messe Essen, aby se uskutečnil další ročník oblíbeného veletrhu Metpack. Veletrh je zaměřen především na výrobní technologie zpracování kovů, výrobu kovových obalů, recyklaci apod. Jak již při podobných akcí bývá zvykem, chybět nebudou ani doprovodné akce v podobě seminářů či workshopů.

Od 2. do 6. května je na veletrhu Messe Essen otevřen největší světový veletrh kovových obalů METPACK s více než 300 vystavovateli. Veletrh se časově překrývá s největším obalovým veletrhem Interpack, který se koná 4. – 10. května v ne příliš vzdáleném Düsseldorfu.

Kov poskytuje 100% bariéru

Kovové obaly mají své místo ve spotřebitelském i přepravním balení. Díky svým excelentním bariérovým vlastnostem (jsou nepropustné pro světlo a kyslík) zvyšují trvanlivost a svěžest baleného zboží. Kvůli svým hygienickým vlastnostem se kovové obaly využívají obzvláště často nejenom pro potraviny či nápoje, ale i na balení přípravků sloužící pro péči o tělo. Významná část produkce je určena pro farmaceutický průmysl. V oblovém průmyslu se především hliník využívá jak v oblasti flexibilních, tak i pevných obalů.

Význam recyklace stoupá

Významnou roli hraje recyklace. Ocelové obaly jsou recyklační hvězdou mezi obaly. Například 76% všech ocelových obalů bylo recyklováno v celé Evropě jen v roce 2014 (V Německu bylo v roce 2014 recyklováno dokonce 93,1 procenta obalů z oceli). Ocel byla tedy nejvíce recyklovaným obalovým materiálem v Evropě již po desáté po sobě. (Zdroj: APEAL)

Velký význam má i recyklace další strategické suroviny – hliníku. V roce 2014 činila recyklace hliníkových obalů v Německu 91,8 procenta: bylo recyklováno tedy přibližně 95 800 tun hliníku. Největšími recyklátory hliníku jsou v Evropě Finové.