V tomto roce největší evropský obalový veletrh se bude konat již tradičně v německém Düsseldorfu. Letošní ročník bude probíhat od 4. do 10. 5. Veletrh mapuje komplexní proces zpracování obalových materiálů a výroby obalů, od uskladnění výrobků, přes manipulaci, zajištění trvanlivosti a ochrany, až po distribuci, kontrolu kvality výroby, prevenci plagiátů a ochranu spotřebitele.

Veletrh Interpack se koná s tříletou periodicitou a pro letošní rok obsadí opět kompletně všech 20 výstavních hal výstaviště. Interpack představil celou škálu obalů, výrobních technologií i materiálů. Nechyběly ani roboty, balící stroje, dotiskovací zařízení či inspekční systémy. Vzhledem k tomu, že dochází k neustálému růstu automatizace ve výrobě, nebudou chybět na výstavišti ani výrobci a distributoři z oblasti logistiky.

Působivá statistika

Minulého ročníku veletrhu, který se konal na celkové ploše 174 369 m², se zúčastnilo 2 670 vystavovatelů z 60 zemí světa. Expozice shlédlo 174 798 odborných návštěvníků, ze 163 zemí. I letošní ročník předpokládá účast okolo 170.000 návštěvníků.

Doprovodné akce a nosné téma Safe food

Na veletrhu nebudou chybět ani zajímavé presentace, přednášky, semináře či konference. Speciální expozice innovationparc představí řešení, která mohou přispět k redukci ztrát a plýtvání v oblasti potravin. Nebudou zde chybět ani vítězové národních soutěží o cenu SAVE FOOD Packaging Award. Na první den veletrhu je také naplánovaný 3. ročník mezinárodního kongresu SAVE FOOD za podpory Organizace pro výživu a zemědělství OSN (FAO) a Ekologického programu OSN (UNEP). V předvečer veletrhu se bude konat i předávání cen WorldStar for Packaging (WPO), kde „zabodovala“ i řada českých firem.