V rámci veletrhů Reklama&Polygraf a Obaly na výstavišti v PVA v Praze – Letňanech nebylo jen nebývalé množství vystavovatelů i návštěvníků, ale nechyběl ani zajímavý doprovodný program. Hned první den veletrhů se konala konference Obaly na hračky, kterou organizovala obalová asociace SYBA a nechyběla na ní zajímavá přednáška od výrobce Gravelli.

Společnost Gravelli patří k moderním mladým společnostem, které sází na méně tradiční materiály. Svým klientům společnost představuje beton tak trochu v novém světle. Jako materiál, který je vhodný k tvorbě umyvadel, interiéru, šperků, či např. i obalů.

Tak trochu jiný beton

Společnost používá nový druh betonu navržený speciálně pro výrobu tenkostěnných prvků. FixCrete® je díky vyztužení speciálními vlákny 7x pevnější než běžný beton. Díky tomu z něj lze vytvořit tenké prvky již od síly 15mm. Všechny produkty Gravelli® jsou při výrobě ošetřeny několika impregnačními vrstvami, které zaručí odolnost povrchu vůči tekutinám i chemickým látkám a zároveň ponechají betonu jeho přirozený vzhled.

Atraktivní i přirozený vzhled zároveň

Bublinky, žíhaná struktura či přirozené škrábance – to vše přispívá k naturálnímu a atraktivnímu vzhledu betonu. Materiál společnost používá v šedých či antracitových odstínech. Povrch může být hladký, industriální, mačkaný či břidlicový.