Společnost Mimaki patří dlouhodobě k leaderům v oblasti výroby velkoformátových ink jetových tiskových strojů a řezacích plotrů. V současnosti představil novinku v podobě Tx300P-1800B, který je ideální především pro vzorkování či výrobu menších zakázek. Výhodou je možnost výběru z širokého materiálového portfolia, které zahrnuje práci jak s tenkými elastickými, tak i silnými textilními materiály.

Nová tiskárna Mimaki Tx300P-1800B (Belt) je se svou šíří 1,8 m přesně určena pro oblast textilního průmyslu. V kategorii vzorkování či krátkých zakázek navíc celkově zefektivňuje výrobu.

Vhodný pigmentový inkoust

Na potisk textilu se používá pigmentový inkoust Mimaki TP400, který eliminuje další náklady vznikající především následným praním či žehlením textilií. Pro tisk na Tx300P-1800B společnost nabídku inkoustů rozšířila o tekuté typy inkoustů, které odpovídají jednotlivým typům vláknům.

Výběr inkoustu závisí na typu materiálu

Vedle pravděpodobně nejuniversálnějšího Mimaki TP400 se využívá i řada dalších inkoustů. Sublimační Sb420 je vhodný především pro PES tkaniny, ať již jsou tištěny přímo na látku nebo se používá přenos přes sublimační papír. Vlákna typu PES mikrovláken (využívají se při výrobě záclon, outdoor i interiérového textilu, sportovních oděvů či v autoprůmyslu) je vhodné potiskovat disperzním Dd400. Na potisk přírodních vláken (bavlna, hedvábí, vlna apod.) se používá reaktivní Rc400. Velmi podobný je i Ac400 s rozšířeným barevným gamutem a schopností tisknout velmi výrazné a jasné barvy.