WorldStar Global Packaging Awards je nejprestižnější globální soutěž obalů, která oceňuje nejlepší průmyslové inovace z celého světa. Společnost Mondi letos získala hned osm ocenění.

 

Společnost Mondi, světový lídr v oblasti udržitelných obalů a papírových řešení, získala na letošních WorldStar Global Packaging Awards hned osm ocenění v pěti kategoriích. WorldStar Awards oceňují nejlepší nápady, inovace a technologie na trhu se zaměřením na udržitelnost, ochranu produktů a pohodlí koncových uživatelů. Slavnostní předávání cen a galavečer pro WorldStar Packaging Awards 2023 se bude konat v květnu v německém Düsseldorfu.

 

Vítězové Mondi WorldStar Award 2023 jsou:

Mono Formable PP, kategorie: potraviny

RetortPouch Recyclable, kategorie: potraviny

EasyTray, kategorie: Čerstvé ovoce a zelenina

NoTamperBox, kategorie: elektronický obchod

Corrugated-board Wedge, kategorie: přepravní balení

TrapezeBox, kategorie: jídlo

Turbodmychadlo, kategorie: přepravní balení

Eco Multi Rack, kategorie: ostatní

 

Další podrobnosti o oceněných inovacích v oblasti balení:

 

  Mono tvarovatelný PP

Mono Formable PP je recyklovatelný vysoce bariérový obal s modifikovanou atmosférou (MAP), vytvořený z mono-materiálu polypropylenu (PP). Plně recyklovatelný obal váží přibližně o 30 % méně než srovnatelný polyesterový (PET) tray při stejné tloušťce, a zároveň nabízí stejně vysokou úroveň ochrany produktu. Inovativní řešení může nahradit průmyslový standard multimateriálových nerecyklovatelných PET podnosů a je recyklovatelné ve stávajících recyklačních tocích pro směsné polyolefiny.

 

 

 

EasyTray

EasyTray nabízí ochranu i skvělou prezentaci pro čerstvé potraviny. Snadno použitelný jak k ručnímu balení, tak i na automatických plnicích linkách, přispívá EasyTray k delší skladovatelnosti produktů a udržitelnému výběru spotřebitelů tím, že podporuje trend menších porcí a zároveň zabraňuje plýtvání potravinami.

 

NoTamperBox

Mondi NoTamperBox byl navržen jako ochrana bezpečnosti produktů během přepravy. Obalový design využívá zámky na hranách a díky designu dochází k zamezení jakékoli manipulace nebo poškození produktu.

 

Corrugated-board Wedge

Opakovaně použitelný a recyklovatelný klín z vlnité lepenky pomáhá zákazníkům bezpečně skladovat a přepravovat role papíru. Jedná se o pohodlné a lehké řešení, které je oproti dřevěné alternativě i bezpečnější (nehrozí zadření třísky atd.)

 

RetortPouch Recyclable

RetortPouch Recyclable je schopen odolat i vysokým teplotám během procesů používaných při přípravě potravin a je vhodný pro širokou škálu aplikací v průmyslu hotových potravin a krmiv pro domácí zvířata. Inovativní obal může nahradit komplexní vícevrstvé nerecyklovatelné obaly, které využívají hliníkové nebo metalizované vrstvy k zajištění vysoce bariérové ochrany potravin. Nový monomateriálový retortový obal je plně recyklovatelný a nabízí řešení, které chrání produkt, poskytuje výjimečnou a snižuje potenciální plýtvání potravinami.

 

TrapezeBox

Tato krabice z vlnité lepenky byla speciálně navržena pro sýrové výrobky. TrapezeBox je udržitelný i designově výrazný. Nové a vylepšené jednodílné balení lze sestavit strojně, čímž se šetří čas a ruční práce.

 

Turbocharger/Rychlonabíječka

V úzké spolupráci se společností Volvo vytvořili vývojáři řešení obalů z vlnité lepenky, které bezpečně a udržitelně přepravují turbodmychadla. Přizpůsobený kartonový vnitřek má jedinečnou konstrukci, díky které je obal pevnější, kompaktnější a ideální pro přepravu citlivých součástí, a to i přes svou nízkou hmotnost.

 

Eco Multi Rack

Eco Multi Rack je multifunkční, modulární skladovací regál z vlnité lepenky, který lze nakonfigurovat na produkty různých velikostí. Jeho jednotlivé prvky lze snadno nastavovat a měnit bez nutnosti demontáže celého regálu.