Nanotechnologické inženýrství překonává existující počítačově generovanou holografii. I tak by se dal shrnout výsledek udílení cen Excellence in Holography, pořádaných International Hologram Manufacturers Association (IHMA), kde společnost IQ Structures, člen IQS Group, vyhrála hlavní kategorii „The Best Origination“.

 

Ukazuje se, že matematicky řízené nanostruktury, které při své tvorbě kombinují laser, elektronový paprsek (e-beam) a nanotisk, nabízejí zcela nové možnosti. Tyto možnosti jsou prakticky mimo dosah dosavadních technologií, tudíž i mimo dosah padělatelů.

 

Vítěz Singularity se představuje

Vítězný hologram Singularity byl vytvořen jako pocta mezinárodnímu týmu vědců, kteří 20. května vytvořili vůbec první snímek Sagittarius A*, supermasivní černé díry v centru naší galaxie Mléčné dráhy. Hologram Singularity představuje nejnovější možnosti 3D zobrazování v počítačově generované holografii. Jde o inovativní technologii s velkým potenciálem pro bezpečnostní využití.

 

Proč je tak unikátní?

Jedná se o první 3D zobrazení zakřivení prostoru v počítačově generované holografii.

Pohyblivé předměty zakrývají pozadí – inovativní je tedy i tento způsob selektivního zakrývání.  

Jako bezpečnostní doplňující prvky jsou bílé a duhové kinetické efekty na 3D animovaných objektech.  

Vzrušující novinkou, jak předvést přímou 3D projekci na 4D objektu je 4D hypercube (animovaná 3D projekce do 2D holografie).

 

IQ Structures patří k častým vítězům

Je to třetí vítězství pro IQ Structures v hlavní kategorii The Best Origination za posledních pět let. Společnost navíc získala jedno vítězství v kategorii Nejlepší aplikace.