Až 80 stojacích papírových sáčků za minutu lze vyrobit na stroji Rovema BVC 260. Technologie vyrábí papírové sáčky z odvíjeného materiálu vertikálním způsobem. Nové typy sáčků jsou vysoce udržitelné a patří právem mezi sortiment „fully recyclable packaging“.

 

Svým tvarem a velikostí poskytuje papírový sáček Rovema SUP i dostatek plochy pro případnou reklamu a zároveň je velmi vhodně uzpůsoben i pro spotřebitelsky pohodlné vyjímání produktu. Hmotnost a objem je vhodný pro plnění produkty jako jsou např. müsli, čokoládové čočky nebo cukrovinky. Vysoce kvalitní vzhled je ve spojení se spotřebitelskou variabilitou, zejména díky různým možnostem švů, které rovněž mohou umožnit další úspory materiálu.  Tento tvar sáčku lze také pohodlně po úpravách realizovat i na stávajících strojích BVC.

Výkon až 80 kusů za minutu

Sáček se vyznačuje nejvyšší možnou pevností švu s minimem obalového materiálu. Optimální šířka švu je doporučena v rozmezí 5–14 mm. Technologie umožňuje vysoce kvalitní, stabilní sáček i díky utěsněnému bočnímu klínu. V kombinaci se strojově kompatibilním obalovým materiálem "Mr. Paper", SILBO (80g/m²) lze vyrobit až 80 kusů za minutu.

Mr. Paper je plně recyklovatelný papírový obalový materiál vhodný pro širokou škálu potravinářských aplikací. Jedná se o papír typu  Mondi Advantage Kraft Plus Wet Strength, který se vyznačuje velmi dobrou zpracovatelností a vysokou pevností papíru, která je zachována i při vystavení případné vlhkosti.

Šetrné balení

Zavedená řada BVC představuje vertikální balicí stroje s nepřetržitým provozem, které jsou určeny pro rychlé, efektivní a šetrné balení široké škály produktů. ROVEMA klade zvláštní důraz na přípravu strojů a linek pro další balicí úlohy, i z tohoto důvodu lze za další benefit považovat i optimalizovanou rychlou přestavbu stroje na další typ zakázky. Používání udržitelných obalových materiálů a výroba různých tvarů sáčků z jednoho stroje jsou pro ROVEMU standardem.

Tvarování sáčků na stroji můžete shlédnout zde.