Současná doba je sice značně ve znamení stresu, na druhou stranu však i ve znamení zdravého životního stylu. Obecně stoupá poptávka po přírodních produktech. K novinkám na emerickém trhu patří nápoje DRINKmaple™ , které jsou vyrobeny z čisté javorové šťávy a nově jsou prodávány v nápojových kartonech od společnosti SIG.

Společnost SIG, která byla ve Švýcarsku založena již v roce 1853, dodává v současnosti své obaly (v roce 2017 dosáhla jejich roční produkce 33.6 miliard kusů) do 65 států světa.

Zdravá alternativa nápojů

Javorová voda je přirozeně výživná, obsahuje 46 polyfenolů, antioxidantů, probiotik, minerálů a dalších pozitivních složek pro náš organismus. S jemným náznakem sladkosti poskytuje ideální alternativu jiných typů nealko nápojů. V nápojovém kartonu rozhodně není známá přislazovaný javorový sirup s vodou, ale opravdu čistá javorová šťáva.

Udržitelnost produktu i obalu

Výrobce šťávy podporuje myšlenku udržitelnosti, a i z tohoto důvodu si vybral jako dodavatele obalů společnost SIG.  Kartonové obaly nabízejí menší uhlíkovou stopu ve srovnání s alternativními typy obalů. Kompozitní obaly s majoritní papírovou složkou jsou vyráběny pouze z lepenky, která ke své výrobě využívá pouze dřevo certifikováno dle FSC ™ (Forest Stewardship Council ™). Lepenková složka v kompozitním materiálu obalu typu Combidome tvoří 75%.