Digitální technologie se neustále zdokonalují a nachází stále víc uplatnění i v potisku velkých sérií obalů. K nejdokonalejším průmyslovým ink jet tiskárnám patří HEIDELBERG PRIMEFIRE 106, která získala ocenění InterTech Technology Award 2018. Těchto prestižních cen má společnost Heidelberg již 39 a patří na tomto poli k nejvíce oceněným výrobcům.

Ocenění InterTech Technology Awards mají nastavené velmi vysoká kritéria a přísné požadavky, které technologie musí splňovat z hlediska vývoje a případného dopadu na dané průmyslové odvětví. Primefire nabízí nejvyšší kvalitu v rozlišení 1 200 x 1 200 dpi s počáteční výrobní rychlostí 2500 archů za hodinu. Konstrukce stroje  je navržena tak, aby tiskla až 1,5 milionu archů za měsíc.

Personalizovaná řešení v potisku obalů

Potenciál využití technologie, která tiskne ve formátu B1 až 7 barvami, je především u výrobců skládaček (oblast potravin, parfumerie, drogérie, farmacie atd), kalendářů a promotion tiskovin a dále všude tam, kde je potřeba využít personalizovaná řešení k oslovení klienta.  

Vlajková loď v digitálním tisku

Primefire 106 je v současnosti vlajkovou lodí v portfoliu digitálního tisku společnosti Heidelberg. Řada digitálních tiskových technologií, která je typově nazvána „Fire“ obsahuje digitální řešení pro výrobce obalů, tiskovin, etiket i prostorových předmětů (Primefire, Versefire, Labelfire, Omnifire).