Technologická novinka přináší nové příležitosti pro marketing značek. Řešení O-I: EXPRESSIONS dokáže maximálně přizpůsobit a personalizovat design skleněných lahví.  Prostřednictvím digitálního tisku umožní technologie O-I: EXPRESSIONS značkám vytvářet vysoce osobité skleněné obaly s flexibilním objemem produkce, rychlostí a dostupnou cenou.

Owens-Illinois, Inc. dnes uvedla na trh řešení O-I: EXPRESSIONS. Tato nová technologie je vyvinuta pro designová studia, profesionální výrobce obalů a všechny obchodníky, kteří prodávají potraviny a nápoje. O-I: EXPRESSIONS umožňuje vytvořit design lahve tak, že kombinuje všechny výhody a tradici skla spolu s přizpůsobivostí a schopností reagovat na potřeby marketingu.

Narození nové technologie

Již v roce 2014 společnost O-I investovala do malé digitální tiskárny, aby vytvořila základy pro služby O-I: EXPRESSIONS a O-I: EXPRESSIONS RELIEF a ověřila je na trhu. Za účelem uvedení této služby na trh v průmyslovém měřítku investovala firma na počátku do dvou průmyslových linek pro digitální tisk s technologií „direct2glass“. Tyto linky umožňují bezkontaktní přímý tisk prostřednictvím procesu „Drop-on-Demand“, který vytváří inkoustovou kapku jen v případě, kdy je zadán pokyn pro tisk. Použití UV inkoustu umožňuje rychlé a spolehlivé vytvrzení a současně model CMYK otevírá dveře pro spektra odstínů Pantone.

Spolupráce s průmyslovou designérkou

K příležitosti uvedení O-I: EXPRESSIONS pozvala společnost O-I renomovanou průmyslovou designérku, Matali Crasset, aby experimentovala s technologií a ukázala, co všechno je možné pomocí této technologie stvořit. Matali vytvořila neuvěřitelnou instalaci kosmické lodi složenou z 90 skleněných lahví, které byly vytištěné pomocí řešení O-I: EXPRESSIONS. Instalace bude vystavena během týdne módy v Paříži. Z její práce je zřetelně vidět, že kvalita a rozsah barev a efektů, které nabízí tato technologie, umožní obchodníkům a agenturám, které vytváří obalový design, popustit uzdu své představivosti.

Během tohoto podzimu bude O-I presentovat novou technologii hned na několika veletrzích – LuxePack, Brau Beviale a Vinitech.