BERICAP, jeden z předních světových výrobců plastových uzávěrů rozšířil své produktové portfolio o hliníkové uzávěry Mala Verschluss-Systeme GmbH. Mala je rodinná společnost se sídlem v Bad Liebenstein v Durynsku. V roce 2020 dosáhla ročního obratu 40 milionů eur z výroby a prodeje hliníkových šroubovacích uzávěrů na lihoviny, víno, nealkoholické nápoje a jedlý olej.

 

Obchodní modely a produktový program BERICAP a Mala se navzájem dokonale doplňují. Zatímco BERICAP se zaměřuje na výrobu a prodej plastových uzávěrů pro potravinářský, nápojový a chemický průmysl, Mala se specializuje na hliníkové přebaly typu pilfer proof (ROPP) a uzávěry pro trh s vínem a lihovinami. Výsledkem bude silná synergie, která přinese výhody oběma společnostem. Mala získává přístup na nové trhy a portfolio produktů BERICAP je rozšířeno o hliníkové uzávěry. Akvizice umožní BERICAPu pokračovat ve své růstové trajektorii a se společností Mala má příležitost otevřít nové segmenty trhu a vyvinout inovativní uzavírací technologie kombinující plast a hliník.

Doplnění sortimentu

Mala má více než 200 zaměstnanců ve svých závodech v Bad Liebenstein a Schmalkalden-Wernshausen.  Akvizice umožnila dokončit BERICAP již tak komplexní řadu uzávěrů pro PET a skleněné lahve. Nyní může BERICAP nabídnout kromě zavedené řady plastových uzávěrů alternativy v oblasti hliníku pro jedlý olej, ocet a minerální vodu. Výrobci lihovin také ocení novinky, které pokrývají všechny jejich potřeby, od jednoduchých hliníkových uzávěrů ROPP až po vícestupňové vysoce bezpečnostní uzávěry. Designérské schopnosti společnosti Mala a specializované výrobní zařízení pro dokončování a zdobení hliníkových uzávěrů jsou velmi atraktivní, protože společnost nabízí výjimečnou flexibilitu v zákaznických projektech díky vybavení tamponovým tiskem, ofsetovým tiskem a technologií embosování horkou fólií.