Společnost Mondi oznámila první komerční využití své novinky v podobě EverLiner M R. Udržitelný linerový materiál na bázi papíru vznikl ve spolupráci s významným německým producentem etiket společností VPF. Jedná se o první laminátový typ substrátu na etikety vytvořený z recyklovaného papíru.

 

EverLiner M R díky svému složení a výrobě výrazně snižuje stopu CO2e ve srovnání se standardními podobnými materiály. Globální skupina pro výrobu obalů a papíru, společnost Mondi, uzavřela právě za tímto účelem partnerství s německým výrobcem VPF, odborníkem na samolepicí materiály a nátěry.

Využití recyklovaných materiálu v etiketovacím průmyslu

Společnost VPF se zavázala z důvodu udržitelnosti etiket k výrobě z recyklovaných materiálů. Následným krokem měla být změna i oddělovacího substrátu, který by měl být rovněž vyroben z recyklovaných materiálů. Díky Mondi's EverLiner M R jsou nyní všechny komponenty etiketovacího materiálu, který VPF využívá, vyrobeny z recyklovaných materiálů.

70% sekundárního vlákna

Mondi EverLiner M R byl uveden na trh již letos v únoru a jedná se o první strojně hlazený liner se 70% recyklovaným obsahem na trhu. Kromě použití méně primárních vláken, je papír k dispozici s certifikací FSC® či PEFC. Benefitem je výrazné snížení stopy CO2. Výhodou je i zpracovatelnost nového materiálu na standardních výrobních technologiích.