Společnost Innovia, která patří mezi hlavní producenty BOPP folií, uvedla na trh nový typ bariérové fólie, která byla vyvinuta především pro výrobu etiket a jejich následnou aplikaci pro teplotně zátěžové prostředí. Folie je především určena tam, kde je obal s etiketou skladován v chladícím či přímo mrazícím prostředí. Sem patří i řada obalů (dóz) pro léčiva apod.

 

Nový typ materiálu je prodáván pod názvem Rayoface™ AQBHA. Jedná se o vysoce odolnou folii s vysokým leskem. Materiál je i dobře potiskovatelný.

 

Oboustranně potahovaná folie

Lesklá fólie je oboustranně potažená taveninou, proto následná etiketa je odolná proti vlhkosti i změně teplot. Etiketa zůstává plochá a nekroutí se.  Polypropylenová (PP) fólie nabízí vynikající potiskovatelnost se zadní vrstvou speciálně navrženou pro potahování etiket citlivým na tlak taveniny.

 

Perfektně drží v chladu i mrazírnách

Fólie s potiskovatelnou vrchní vrstvou má tloušťku 58 mikronů, na rubové straně je povrch s adhezivem, který zajišťuje vlastnosti proti zvlnění a migraci při aplikaci tavným lepidlem. AQBHA má velmi dobrou odolnost proti vlhkosti, což z něj dělá perfektní materiál pro použití v chladničkách a mrazničkách.

Dalším benefitem je i samotný materiál. Vzhledem k tomu, že narůstá poptávka i výroba po obalech z PP, je materiálově identická etiketa enviromentálně šetrnějším řešením.