Největší evropský tiskový veletrh  v německém Düsseldorfu  jako vždy představilí řadu novinek. Premiéru na výstavišti měl i nový inkoustový tiskový stroj Jet Press 1160CFG s trvalým podáváním, který zde presentuje společnost Fujifilm.

 

V posledních několika letech došlo k opravdové proměně produktového portfolia spol. Fujifilm napříč všemi tržními sektory, a kde jinde než na největší světové výstavě tisku je možné poprvé na jednom místě tento vývoj představit. Od roku 2021 společnost zcela přepracovala a znovu uvedla na trh řadu velkoformátových tiskáren Acuity, rozšířila portfolio analogových obalů, uvedla na trh první digitální stroj na výrobu flexibilních obalů a představila rozsáhlou a stále ještě rostoucí řadu tonerových strojů pro komerční tisk, které doplňují i špičkový stroj Jet Press 750S.

 

Jet Press 1160CFG

Nový inkoustový tiskový stroj Jet Press 1160CFG s trvalým podáváním kombinuje více než desetileté zkušenosti a technologické schopnosti Fujifilm. Díky použití nově vyvinutého pigmentového vodového inkoustu dokáže nový tiskový stroj krásně tisknout na natíraný i nenatíraný papír.

 

Novinka širokého využití

Novátorský tiskový stroj využívá také novou proprietární technologii „Stabilizátor papíru“ pro kontrolu stavu papíru. To řeší výrobní problémy, které se u inkoustových tiskáren s trvalým podáváním mohou vyskytnout, jako je přilnavost inkoustu na silném papíru, zvlnění na tenkém papíru a kolísání kvality kvůli faktorům prostředí i ročního období. Tento tiskový stroj lze použít pro širokou škálu aplikací v komerčním tisku, jako jsou reklamní materiály a brožury.