Společnost Amcor patří mezi globální lídry ve vývoji a výrobě odpovědných obalových plastových řešení, a obaly dodává mnohým i velmi známým brandům. V květnu Amcor oznámil, že výsledkem spolupráce se společností  AVON (kosmetika, péči o pleť a osobní péče), je nový typ obalu AmPrima™ Plus. Obal, v podobě stojacího sáčku je vhodný jako balení pro náhradní náplně klasických sprchových gelů AVON Little Black Dress v Číně.

 

Recyklovatelný obal oproti původní pevné dóze vede k výraznému  snížení uhlíkové stopy (83%) a  a  snížení spotřeby vody (88%) i energie (79%). V souladu s ambicí AVONu používat pro své produkty do roku 2030 100% znovupoužitelný, recyklovatelný nebo kompostovatelný obalový materiál, se výzkumné a vývojové týmy Amcor spojily s AVONem, aby navrhly a vyvinuly svůj první doplňovací sáček s materiálem připraveným k plnohodnotné recyklaci.

 

Udržitelnost nesmí být na úkor požadovaných vlastností

Náhradní (Doplňovací) sáček AmPrima je navržen tak, aby poskytoval udržitelnější obalové řešení, které zároveň disponuje potřebnými bariérovými ​​vlastnostmi, tuhostí, kvalitou tisku i dalšími technickými parametry potřebnými k výrobě.

 

Další novinka podobného typu bude uvedena na trh ještě v tomto roce

350ml náhradní balení pro klasický sprchový gel AVON Little Black Dress je nyní k dispozici v Číně. Týmy AVON a Amcor pracují na sprchovém gelu Shimmer, jehož uvedení na trh se očekává koncem tohoto roku, a také na řadě dalších plánovaných řešení připravených k recyklaci.