Nová lepicí linka Omega Alius 90 od Koenig & Bauer Duran byla vyrobena přímo pro presentaci na největším tiskovém veletrhu Drupa. Z něho nyní míří do “nového domova” v Leicesteru ve Velké Británii. A nejenom sama, doprovod jí bude dělat i zbrusu nový tiskový stroj Rapida 106. Obě technologie od Koenig & Bauer jsou  součástí velké investice společnosti Qualvis Print & Packaging a byly prezentovány jako post-press řešení na stánku v hale 16.

 

Qualvis již provozuje sedmibarvový stroj Rapida 106 se dvěma lakovacími zařízeními a rýhovací a vysekávací jednotkou Iberica. Novou konfiguraci však výrobce popisuje jako něco „zcela jiného“. Podrobnosti jsou zatím kvůli konkurenční výhodě nezveřejněny.

 

O technologiích hovoří obě firmy v superlativech

„O nové tiskové technologii mohu prozradit pouze to, že je zcela unikátní. Naši produktoví designéři úzce spolupracovali s Qualvisem, za přísného utajení, na vývoji stroje jedinečných schopností, který umožní Qualvisu obrovský skok na trhu,“ říká Chris Scully, výkonný ředitel Koenig & Bauer UK.Prohlášení společných generálních ředitelů Qualvis, Lisy Smith a Marcuse Shorta, komentuje: „Jsme velmi nadšeni, že instalujeme jedinečnou konfiguraci stroje od Koenig & Bauer, byla to skutečná spolupráce, která odpovídá étosu inovací a snaží se posunout trh kupředu jak v oblasti udržitelnosti, tak v oblasti tisku.”

 

Vysoký výkon i přínos v oblasti udržitelnosti

Rapida 106 nabízí širokou škálu funkcí pro zvýšení efektivity a podpory úsilí o udržitelnost, především prostřednictvím snížení odpadu a spotřeby energie. Patří mezi ně automatická výměna tiskových desek a měření hustoty barev apod. Díky recirkulaci nenasyceného vzduchu dokáže technologie VariDry Blue 2 také ušetřit až 30 procent energie v procesu sušení. Nejnovější Omega Alius se vyznačuje plným servořízením, inteligentním automatickým nastavením s výpočtem z výkresu obalu a vysokorychlostním výkonem až 600 m/min.