Společnost ProAmpac se zabývá vývojem a výrobou materiálů pro flexibilní balení. V únoru společnost oznámila, že uvedla na trh svou nejnovější udržitelnou technologii – ProActive Recyclable FibreSculpt. Toto řešení na bázi vláken s vysokou bariérou je navrženo pro aplikace tepelného tvarování vhodné pro různé produkty, včetně chlazeného vařeného masa, uzenin, plátkového sýra a ryb.

 

ProActive Recyclable FibreSculpt splňuje směrnice OPRL a může se pochlubit více než 90% obsahem vláken. Popudem pro tento nový vývoj byl především závazek společnosti ProAmpac pomáhat značkám plnit jejich cíle v oblasti udržitelnosti.

 

Benfity FibreSculpt

Balící folie má velmi nízkou hmotnost, tuto redukci materiálu uživatel ocení zvláště ve srovnání s tepelně tvarovanými flexibilními, tuhými nebo polotuhými alternativami. Benefitem je i optimální provozní efektivita, jinými slovy vše bylo navrženo tak, aby byla zachována rychlost linky pro tvarování za tepla v souladu s vyšší výtěžnost.  Samozřejmostí je lepší efektivita přepravy i kratší dobu výměny na plnicí lince. Díky lepší možnosti recyklovatelnosti, materiál reaguje i lépe na poptávku spotřebitelů po obnovitelných obalových materiálech a přispívá k oběhovému hospodářství.

 

Bariérové vlastnosti ve spojení s atraktivním vzhledem

ProActive Recyclable FibreSculpt má vynikající odolnost proti mastnotě, čímž zachovává optimální vzhled produktu. Velmi vysoká bariéra slouží lépe při zachování trvanlivosti produktu. Ve spojení s vysoce bariérovými síťovým řešeními ProAmpac s texturou papíru, poskytuje ProActive Recyclable FibreSculpt zákazníkům udržitelnější, ale zároveň dodává i prémiový vzhled flexibilního obalu.