Velkým tématem především pro potravináře jsou nízkomigrační barvy, které se využívají především pro potisk obalů na potraviny bez nebezpečí případné migrace, otisku či penetrace barvy substrátem směrem k výrobku. Tyto barvy na dűsseldorfském výstavišti nyní presentuje i skupina Toyo Ink Group, která nabízí ve svém bohatém portfoliu různé typy barev, vč. EB.

Japan-Toyo Ink Co., Ltd., Toyochem Co., Ltd. a Toyo Ink Europe, NV, tedy  členské společnosti ze skupiny Ink Toyo, ve spolupráci se svými sesterskými dceřinými společnostmi (Toyo Ink Europe Specialty Chemicals S.A.S, Toyo-Morton, Ltd., Toyo ADL Corp., a Toyo Printing Inks Inc.), společně vystavují své nejnovější inovace v možnosti potisku obalů na veletrhu Interpack 2017.

Barvami za vyšší bezpečnost potravin a nápojů

Společnosti na stánku presentují moderní možnosti, které nabízejí nízkomigrační UV a EB (barvy vytvrzované elektronovým paprskem) barvy. K novinkám patří Elex-one™ ze série EB flexo barev. Elex-one neobsahují žádné těkavé organické látky ani  fotoiniciátory.

Jak na barevnost plastů

Toyo Ink Europe Specialty Chemicals na výstavišti nabízí širokou škálu barev a funkčních barviv
(masterbatch) určených pro plasty. Masterbatche lze obecně popsat jako barevné koncentráty a aditiva, které se prostřednictvím doporučeného dávkování přidávají k plastu. Kromě samotného barvení umožňuje přidání vhodně zvolených masterbatchů individuální stabilizaci polymerů (stabilizace) a realizaci dalších materiálových vlastností (funkcionalizace). Na Interpacku 2017 presentuje skupina i masterbatch sérii Lioplax ™, pro kterou je typické vytváření účinné bariéry vůči UV světlu, což pomáhá chránit kvalitu obsahu (pivo mléko) v PET lahvích.