Společnost Amcor uvedla na trh Eco-Tite® R ,  ož je první plně recyklovatelný smršťovací sáček bez obsahu PVDC. Nový typ obalu je určen primárně k balení čerstvého a zpracovaného maso, drůbeže a některých sýrů.

 

Amcor Eco-Tite® R je navržen tak, aby maximalizoval u produktu trvanlivost, byl maximálně bezpečný a hygienický a svým konceptem snižoval plýtvání potravinami. Dalším významným benefitem je i fakt, že může být recyklován podobně jako sáčky podobného typu vyrobené z polyethylenu (PE). To znamená, že více spotřebitelů bude moci po konzumaci masa, drůbeže a sýrových produktů nyní využívat výhod prodloužené trvanlivosti ve spojení s následnou běžnou recyklací obalu.

 

Vysoce bariérový obal je plně recyklovatelný

Amcor Eco-Tite® R je vícevrstvý monomateriálový PE obal, který udržuje vysokou bariéru proti kyslíku a vodní páře, a to i v případě, že je vystaven prostředí s vysokou vlhkostí, jako jsou chladicí skříně a chladničky. Toto řešení poskytuje evropským výrobcům masa a sýrů vhodnou alternativu k obalům z PVDC, které však na rozdíl od nového obalu, neposkytují environmentální benefit v podobě komfortní mechanické či chemické recyklace.  

 

Recyklovatelnost certifikována

Pro ověření recyklovatelnosti v reálných podmínkách byla společnost Amcor Eco-Tite® R certifikována nezávislou zkušební laboratoří cyclos-HTP Institute. Spotřebitelé dnes mohou obaly recyklovat v zemích včetně Německa, Francie, Itálie, Nizozemska, Norska, Rakouska a Španělska. V současnosti se uvažuje i o dalším rozšíření využití.