Poprvé v evropském průmyslu maziv spojili dva klíčoví hráči své síly, aby navrhli nový uzávěr z recyklovaného materiálu. TotalEnergies a BERICAP uvedly na trh uzávěr pro 20litrové balení maziv obsahujících 50 % recyklovaných plastů (PCR) v souladu s normami DIN 60 pro maziva.

 

20litrové kanystry na prémiová maziva TotalEnergies Lubrifiants vyrobené ve Francii a Belgii budou nově vybaveny uzávěry vyrobenými z 50 % z materiálu PCR.

 

rPE57525 z cirkulární vlastní výrobní smyčky

Surovina, zpracovaná společností BERICAP do podoby uzávěrů obalů pro maziva TotalEnergies, plně ztělesňuje filosofii cirkulární ekonomiky. Recyklát rPE57525 pochází z vlastní výroby společnosti TotalEnergies.  Jedná se o mechanicky recyklovaný polyetylen s vysoce výkonným boosterem, aby bylo dosaženo stejných vlastností jako u primární suroviny. Přechodem ze současného standardního uzávěru DIN 60 na DIN 60 ECO dochází k úspoře hmotnosti 25 %.

 

Snížení hmotnosti a použití PCR snižuje uhlíkovou stopu

TotalEnergies Lubrifiants si klade za cíl snížit spotřebu původního plastu postupným začleňováním nových recyklovaných uzávěrů do různých řad maziv. Tato inovace je v souladu se strategií a závazkem obou partnerů přispívat k oběhovému hospodářství. Nový uzávěr DIN 60 pro 20litrové balení je dalším příkladem snížení hmotnosti u produktu bez obětování kvality nebo uživatelské přívětivosti. O 25 % nižší hmotnost a použití PCR významně přispívá ke snížení uhlíkové stopy.  V nabídce společnosti jsou i další podobné uzávěry, jako je DIN 45 a 51, oba v provedení PCR.