Altopack, lídr v balení těstovin ale i dalších typů spotřebního zboží, uvádí na trh PQ100, kontinuální horizontální balicí stroj, jehož hlavní předností je flexibilita a výkon. Nová technologie byla navržena především s ohledem na efektivitu.

 

Již více než 20 let je Altopack - italská společnost se sídlem v Altopascio (LU) - světovým lídrem v balení těstovin a důležitým hráčem v průmyslu spotřebního zboží. Současná novinka PQ100 je vysoce inovativní stroj, který kombinuje efektivitu, všestrannost a výkon.

 

Optimalizace procesu balení 

PQ100 je navržen tak, aby optimalizoval proces balení a maximalizoval produktivitu celé linky. Díky pokročilým mechanickým technologiím a optimalizovaným softwarovým ovládacím prvkům umožňuje tento stroj výrazné zvýšení produktivity a zároveň minimalizuje prostoje a plýtvání. V porovnání s podobnými technologiemi, které jsou již na trhu, umožňuje úsporu fólie až 20 %, s kalkulovaným snížením spotřeby energie o 10 až 20 %. Horizontální systém také umožňuje rychlé zabalení velkého množství produktů, což zkracuje dobu výroby.

 

Flexibilita spojená s efektivitou

Kromě toho je PQ100 extrémně kompaktní a lze jej snadno integrovat do stávajících výrobních linek, což minimalizuje nároky na prostor. PQ100 byl navržen s ohledem na všestrannost, a je schopen stejně efektivně balit produkty různých velikostí a hmotností. Díky tomu je vhodný nejen pro potravinářské, ale i farmaceutické nebo průmyslové aplikace. PQ100 umožňuje balení mražených potravin, krátkých těstovin, svačin, krmiva pro domácí mazlíčky, cukrovinek a mnoho dalšího. O všestrannosti stroje dále svědčí množství obalů, které lze vyrobit, včetně i komplikovanějších typů sáčků (s klínem, bočním těsněním, kulatým dnem atd.).

Stroj je plně elektronicky řízen, což zajišťuje vysokou provozní efektivitu. Všechny části, které přicházejí do styku s výrobkem, jsou vyrobeny z nerezové oceli, aby byla zajištěna maximální hygiena a bezpečnost, splňující přísné normy požadované na strojní zařízení přicházející do styku s potravinami. Proces je navržen tak, aby byla zajištěna maximální hygiena, se sterilní plastovou fólií chránící produkt před vnějšími nečistotami. PQ100 je také vybaven zařízením pro centrování fólie, které má odchylky jen několik milimetrů, aby bylo zajištěno přesné a jednotné balení. Stroj je vybaven technologií kontinuálního pohybu, která snižuje plýtvání energií a zároveň zajišťuje absolutně špičkový výkon: Technologie PQ100 je schopna dosáhnout rychlosti balení až 120 balení za minutu. Podle potřeby lze PQ100 kombinovat s různými podávacími zařízeními v závislosti na produktu, který je třeba zpracovat. Řada doplňkových elementů (včetně vícehlavové váhy a objemové dávkovací jednotky) umožňuje maximalizovat jeho výkon.