Společnost AstroNova, Inc. (NASDAQ: ALOT), patří ke světovým špičkám ve vizualizačních technologiích dat. Nyní tento producent oznámil, že jeho obchodní část QuickLabel® uvedl na trh první typy druhé generace digitálních inkoustových tiskáren barevných etiket typu Kiaro!. Kiaro! QL-120 kombinuje vysoké rozlišení s vysokou rychlostí tiskárny.

Tiskárna Kiaro! již při svém prvním uvedení na trh (I. generace tiskárny) dosahovala vynikajících vlastností. Díky Fixed Ink Jet technologii, kdy se pohybuje pouze materiál a nikoliv tisková hlava (která obsahuje 4 tiskové zásobníky), tiskne tiskárna najednou v celé šíři etikety. 

Vysoká kvalita spojena s výkonem

Nový typ QL-120 nabízí vylepšenou kvalitu tisku, ale i vysoký výkon a spolehlivost. S tiskárnou QL-120 se rychlost tisku zvýšila o 50% na 305 mm za sekundu. Součástí standardního vybavení je nová vysokorychlostní automatická řezačka. Dalším benefitem je i prodloužená životnost tiskové hlavy. Při rozlišení 1200 x 1200 dpi tiskárna zajišťuje, že i ty nejmenší velikosti písma a obrazu dosahují vysoké ostrosti. Díky vynikající funkci správy barev lze tisknout i fotorealistickou kvalitu v brilantních barvách.

Široké možnosti uplatnění

QL-120 disponuje velkým rozsahem barev a nově umožňuje tisk na širší portfolio materiálů. Vzhledem k tomu, že inkoust je odolný vůči oleji, vodě a rozpouštědlům, je QL-120 ideální pro tisk etiket potravin, nápojů, chemikálií, kosmetiky, lze ho využít i v případě lékařského a průmyslového označování.