Hodnocení posledního ročníku soutěže OBAL ROKU probíhalo na výstavišti PVA v Praze v Letňanech ve dnech 29. a 30. května 2018.  Dva plné hodnotící dny v průběhu konání veletrhu REKLAMA, POLYGRAF a OBALY znamenaly pro přihlašovatele hned několik benefitů, ze kterých těžili i návštěvníci.

Hodnocení bylo veřejné a nad přihlášenými exponáty se rokovalo přímo ve veletržní hale č.6, kde byly obaly také vystaveny a v případě zájmu i  prezentovány přihlašovateli. Na porotce to kladlo zvýšené nároky, ale svou roli i letos zvládnli na výbornou. 

OBAL ROKU = VĚC VEŘEJNÁ

Hlavním cílem každého ročníku soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na  trhu objevují. 

Přihlašovatelům exponátů, které uspěly a získaly letos ocenění se otevřela cesta do globální soutěže WorldStar Packaging Award (WS), jelikož soutěž OBAL ROKU, na ni jako jediný subjekt v Čechách obdržela certifikaci. 

Soutěžních kategorií je už 12

Hodnocení a prezentace obalů, bylo členěno podle oblasti použití do 11 kategorií, z nichž zastoupeny byly letos: Potraviny, Nápoje, Kosmetika,  Automotive a přepravní/průmyslové obaly, Dárkové obaly, Etikety, POP & POS displeje, Procesy a technologie a Ostatní. Kategorie Farmaceutické produkty, Čistící a prací prostředky a Elektronika a spotřebiče zůstaly neobsazeny. Velký nárůst obalových řešení pro e-shopy volá patrně po vlastní nové (byť jen dočasné) kategorii.

After party

Po skončení druhého hodnotícího dne následovalo následovalo neformální setkání přihlašovatelů, porotců, zástupců médií a přátel obalů k After-Judging  Coctail Party. Barmanská show s doprovodnými drinky typu Circular Economy, GDPR, Packito, nebo Double Package občerstvily i povzbudily. Moderátor a porotce David M

arouš (Cordstrap) se zhostil vyhlášení výsledků a vyzpovídal přítomné vítěze. Auditorium nejen vidělo, které obaly uspěly, ale bylo poodkryto co porota ocenila. Výherce odtajníme v následujících zprávách, vždy po jednotlivých kategoriích. A máte se na co těšit.  

Nově se mohli prezentovat sami

Letošní ročník umožnil vlastní prezentace přihlášeného obalu výrobcem, konstruktérem či designérem. 

Možnosti využilo asi 20% přihlášených k velkému prospěchu těchto obalů. Akcent na kvalitní ko

munikaci mezi porotou a přihlašovatelem je primárním záměrem organizátora i v dalším pokračování soutěže.

Obalový galavečer – PackSummit 2018

OBAL ROKU – jednička ve světě obalových „Oskarů“

Ocenění budou předána na Obalovém galavečeru dne 4. října 2018. Galavečer je součástí středoevropské obalové konference PackSummit, která se bude konat v Praze už potřetí.