Dnes v našem miniseriálku o jednotlivých vítězných exponátech OR představíme dvě kategorie s výraznými designovými i inovativními počiny. Tou první je kategorie Nápoje s dvěma vítěznými obaly, druhá skupina je Pivní design touch – etiketa. Zde je vítěz jeden, ale zato technologicky určitě výrazný.

 

Stará žitná myslivecká je zcela unikátním ryze českým nápojem s bohatou historií sahající až do 16. století. Poměrně nedávno procházel celý vizuál novým redesignovým procesem, který mu opravdu prospěl. Obal však netvoří jen logo, láhev či etiketa. Kvalitativně vyšší formy nápojů patří do designově výrazného obalu z lepenky. A ten tu teď je! Společnost THIMM vytvořila obal s kombinací klasického flexotisku a laserového výseku a výsledek stojí opravdu za to! Obal je nejenom atraktivní na pohled, ale vývojáři z THIMM mysleli také na jednoduchost a rychlost skládání – to zajišťuje nevšední, ale při tom jednoduché skládání dna.

 

Design, který odliší

Plechovka patří k oblíbeným nápojovým obalům. Jako taková se nejčastěji potiskuje přímo, ale pochopitelně jen u velkých sérií. To však neznamená, že menší výrobci nemohou mít pro svou produkci designově atraktivní obal tohoto typu. Pro unikátní design samolepicích etiket řady Cuba Libre, Mojito a Gin/Tonic na plechovky 250 mm byly použity speciální efekty zušlechtění - 3D efekt s lakem naneseným technologií rotačního sítotisku, kde byla použita matná laminační folie a rovněž zlato-ražební folie s vysokou přidanou hodnotou. Výrobcem a zároveň přihlašovatelem byl OTK PRINTING & PACKAGING, pro který design navrhla společnost Fiala & Šebek - Visual Communications.

 

Pivní Design Touch – etiketa

Samolepicí etiketa s unikátním designem kombinující odlišné tiskové techniky od COLOGNIA PRESS zaujala v kategorii Pivní Design Touch svým technologickým provedením. Samolepicí etiketa s unikátním designem kombinuje odlišné tiskové techniky. Na dotek příjemná matná fólie a digitální reliéfní lak, který je precizní i v těch nejjemnějších detailech tak dává vzniknout ucelené řadě řemeslných piv, které zaručují výjimečný zážitek pro všechny smysly.