Společnost Mondi získala ocenění German Packaging Award 2023 v kategorii „Náhrada materiálu“. Protector Bag ExpandForm nahrazuje stávající plastová řešení pro balení matrací, kde se nejčastěji dosud uplatňovaly plastové folie. Nové řešení je zrecyklovatelného papíru. Prestižní ceny každoročně uděluje Německý obalový institut.

 

Protector Bag ExpandForm, vyvinutý ve spolupráci s Megaflex Schaumstoff, rodinným výrobcem pružných pěn, matrací a produktů na spaní, nahrazuje současné plastové obaly pro balení matrací, řešením v podobě flexibilních a recyklovatelných papírových pytlů. Obal matrace je vyroben z kraftového papíru.

 

Optimální ochrana, méně odpadu

Inovativní obal nejen pomáhá snižovat plastový odpad, ale také zajišťuje optimální ochranu produktu a manipulaci při přepravě a skladování rolovaných matrací. Jeho jedinečný design a vynikající pevnost poskytují bezpečné balení, které si zachovává svůj tvar a chrání matrace během přepravy.

Lze implemetovat i na stávajících strojích

Skvělé partnerství mezi Mondi a Megaflex Schaumstoff zajistilo hladký přechod a implementaci nového řešení s pouze několika úpravami balicích strojů. Do konce roku 2023 společnost Megaflex plánuje přejít celý svůj sortiment balení matrací na papírové obaly, které již používá například u Bett1 k balení svých dětských matrací.