Kdo v porotě fandí velkým konstrukcím, vždy s napětím očekává kategorii Automotiv /Přepravní a průmyslové obaly. Zatím v této kategorii nikdy nechyběla zajímavá konstrukční řešení a tradice nebyla porušena ani letos. Vedle lepenkových obalů zde byla i velmi zajímavá plastová paleta…

 

Universální fixace BMW G38 od THIMM THE HIGHPACK GROUP dokáže pojmout 40 kusů výrobků v 5 patrech uložených do standardního paletového boxu (oproti původnímu obalu navýšení o 30 %). Ve speciálním typu lepenkové mřížky jsou pevně aretovány produkty pomocí výčnělků (montážních částí) zapadajících do vytvořených proseků. Díky tomu je zajištěno snadné vkládání a zároveň jsou ochráněny pohledové stěny a gumové části.

Kufřík i rohová fixace

Naopak Třiceti pěti kilogramový motor pro pohon karuselových dveří společnosti TORMAX Production se těžko balil do mřížky, kterou při každém vkládání výrobek váhou rozdrtil. Na zabalení jsme tedy šli ve společnosti THIMM THE HIGHPACK GROUP netradiční cestou kufříku, který kopíruje výrobek ve všech jeho neobvyklých tvarových záhybech, ale zároveň je po sestavení z obalu téměř pravidelný kvádr, který se dobře skladuje s dalšími stejnými obalovými jednotkami. 

A třetí „THIMM“ vítězný obal v této kategorii? Ochranný roh na dveře, který je vyroben z odolné 5-ti vrstvé vlnité lepenky a perfektně chrání dveře při jejich přepravě. Je nejenom skladný, ale oproti polystyrenovým rohům i velmi enviromentální.

Životnost, odolnost a šetrnost k životnímu prostředí

Paleta Stabilplastik je vyráběna z 100 % odpadového recyklátu PP/PE. Stabilplastik nabízí odběr rozbitých či znehodnocených palet od svých zákazníků, čímž je nejenom zbavuje odpadu, ale z recyklátu vyrábí opět bezodpadovým způsobem nové palety. Recyklace plastů tímto postupem šetří 10 – 26x více energie.