Elektronika a spotřebiče má právem vlastní kategorii, protože tlak na nová řešení právě v tomto segmentu neustálé stoupá. Společným znakem letošních vítězných exponátů v této kategorii je vlnitá lepenka.

 

Myslící vložka, kterou přihlásil Smurfit Kappa Štúrovo je opravdu chytrým obalem v pravém slova smyslu. Jedná se o velmi variabilní řešení pro různé typy svítidel. Chytrá vnitřní vložka, která je různé přeskládatelná, je jednodílná a je jí možné složit do 60 sec.

A znovu Smurfit Kappa…

Společnost Smurfit Kappa má v ČR hned několik závodů a všechny vyrábí kvalitní a sofistikované obaly, proto není divu, že v této kategorii společnost zabodovala hned třikrát. Dalším šikovným obalem je inovativní vnější obal s unikátní 100% univerzální vložkou z vlnité lepenky. Díky samolepicí pásce se dá použít jako fixace i ochrana produktu.

Přínosy pro společnost Prim, na jejíž různé typy nástěnných hodin jsou obaly určeny, jsou oproti původnímu balení přímo neskutečné! Čas balení je nově zkrácen o 83,3 %, ve Smurfit Kappa eliminovali 99 % jednorázového plastu a snížili tak cenu obalu na polovinu! Unikátní je i obal Fešák Hubert, tedy obal na nové unikátní ekologické tepelné čerpadlo, které nechtěli v DZ Dražice zabalit do polystyrenu. Obal s unikátním dnem, které unese 25 kg,  tvoří pouze vlnitá lepenka, bez plastu a jakékoliv EPS ochrany. 

Vlnitá lepenka s impregnací na vodní bázi!

I nový koncept LONG LIFE BOX od společnosti Unipap tvoří ucelenou řadu obalů pro různé výrobky zákazníka. Vedle konstrukce obalu zde musel výrobce řešit i materiál, tak, aby vydržel enormní vlhkost.

Proto jsou obaly vyrobeny z vlnité lepenky opatřené voděodolným povrchem. Voděodolnost lepenky je docílena speciální impregnací „FLEX W26" na vodní bázi.