Ocenění letošního, již 28. ročníku, obalové soutěže OBAL ROKU se sejdou 14. října v hotelu Aquapalace Praha v Čestlicích. Po skončení odborné části kongresu OBALKO proběhne slavnostní předání trofejí a zároveň budou vyhlášeny speciální ocenění. Ve hře je stále Cena udržitelnosti, 3 Ceny předsedkyně poroty a nově i ocenění Design Touch.

 

Po loňské přestávce, kdy se obalový galavečer nekonal, se letos upírají zraky na obalová setkání o to více. Obalová komunita se těší na příležitost se potkat a oslavit své obalové úspěchy. Podobně jako předloni, i letos organizátor soutěže využije čas po skončení odborné části česko-slovenského obalového kongresu OBALKO k slavnostnímu předání trofejí vítězům soutěže. Rezervujte si ve svém kalendáři datum 14. října 2021 pro účast na Obalovém galavečeru.

 

Cena předsedkyně poroty, Cena udržitelnosti, Design Touch

Ve hře je ještě 5 ocenění, jejichž nominaci letos organizátor soutěže neoznámil. A tak budou všichni napnutí až do konce. Bude se udílet Cena udržitelnosti, Bronzová, Stříbná a Zlatá Cena předsedkyně poroty a nově i ocenění Design Touch, které se vrací po krátké přestávce. Ti, kteří oceněné vybírali, to měli letos obzvlášť obtížné, jelikož kvalita přihlášených exponátů byla na mimořádné úrovni.

 

Obalový galavečer

Slavnostní předání ocenění OBAL ROKU 2021 proběhne na galavečeru po skončení odborné části kongresu obalko a to 14. října 2021 v hotelu Aquapalace v Čestlicích. Registrovat se můžete na https://obalko.cz/registrace/. Nezapomeňte se registrovat co nejdříve! 

Obalovým galavečer bude letos provázet známý český stand-up komik a herec, Tigran Hovakimyan.

 

Letošní, 28. ročník, přinesl zajímavá a inovativní obalová řešení, procesy i technologie. Letos se soutěžilo v 14 kategoriích, které navazují na celosvětovou obalovou soutěž WorldStar Packaging Awards, kam se mohou oceněné obaly přihlásit. Počet kategorií se navýšil v souladu s množsvím a spektrem přihlášených exponátů a v souladu s rozšířením kategorií ve WorldStar Packaging Awards.

 

OBAL ROKU

OBAL ROKU, jediná obalová soutěž v Česku a na Slovensku, je určena pro společnosti podporující inovace v obalovém průmyslu. Cílem je šíření pozitivního náhledu na obaly, představená novinek a trendů. V soutěži OBAL ROKU exponáty posuzuje odborná porota složená z lidí, kteří jsou s obaly v dennodenním kontaktu. Přihlašovatelé tak získají zpětnou vazbu od odborníků. 

 

WorldStar Awards

Úspěch v soutěži OBAL ROKU dává možnost nominace a je bránou do světové soutěže WorldStar Awards, kterou organizuje World Packaging Organisation a která udělila OBALU ROKU certifikaci. Zde se utkají ty nejlepší obaly na světě mezi sebou.

 

Partneři soutěže

Poděkování patří partnerům letošního ročníku OBALU ROKU, bez jejichž podpory by se soutěž nemohla uskutečnit. Generálním partnerem je společnost EKO-KOM, stříbrnými partnery jsou společnosti EMBAX-PRINT, FACH-PACK, THIMM PACK’N‘DISPLAY, SMURFIT KAPPA. Partnerem je i veletrh BRAU-BEVIALE. Soutěž získala i záštitu Ministerstva průmyslu a obchodu.