Kategorie obalů pro domácí miláčky vykrystalizovala v národních i mezinárodních soutěží před pouhými pár lety. Nicméně tím, že se jedná o velmi oblíbený sortiment zboží s rostoucí tendencí dalších nových produktů, představuje pro obalové firmy často i významnou část produkce.

 

Chov domácích zvířat všeho typu jsme si jak v Čechách, tak v celé Evropě velmi oblíbili a pro domácí mazlíčky chce každý chovatel jen to nejlepší. A pokud budeme velmi různorodou produkci posuzovat s akcentem na obaly, i zde patří obalová řešení k designově výrazným a často i velmi vynalézavým.

 

Elegantní, inovovaný, monomateriálový, dobře recyklovatelný

Doypackový 100% recyklovatelný sáček s vloženým dnem (Brit Care Dog Crunchy Cracker. Hmyz s tuňákem, obohaceno o mátu, přihlašovatel CASIA) ve své konstrukci (VAFO PRAHA ve spolupráci s DePOT Design) disponuje nejen eurovýsekem, zipem a dvěma náseky pro snadné otevření. Hlavní inovace spočívá v nahrazování a sjednocování materiálů, aby se docílilo jednodruhového složení (PP) a tím plné recyklovatelnosti. Stejného složení jako obal je i zip.

 

Skládatelné obaly pro domácí miláčky ve znamení chytrého designu

Konstrukčně přehledný (výborný příklad využití perforace s piktogramy) a designově snadno rozpoznatelný v tom nejlepším slova smyslu je box Carnilove True Fresh (přihlašovatel LOGIK).  Ve speciální kapse nechybí ani katalog s potřebnými informacemi. Logik zabodoval v této kategorii ještě s jedním designově velmi zdařilým  boxem (Carry Pet Sample box). konstrukce byly vyvinuta tak, aby mohl Carry Pet presentovat svou dovednost, která spočívá ve výrobě kostí v různých tvarech, ale zároveň i upozorní na jejich prvotřídní kvalitu. Výběr materiálu v podobě vlnité lepenky pak klade důraz na  udržitelnost a limitace ekologických stop.