Portfolio společnosti THIMM THE HIGHPACK GROUP zahrnuje přepravní a prodejní obaly z vlnité lepenky, kvalitní prodejní stojany (displeje), obalové systémy z různých materiálových kombinací a tiskové produkty pro další průmyslové zpracování. Společnost je díky kvalitě své produkce často oceňovaná jak v národních, tak i mezinárodních soutěžích. Patří i k letošním vítězům World Star.

Celosvětová obalová organizace (WPO) oceňuje inovativní obaly z celého světa cenou WorldStar Award od roku 1970. Soutěže se mohou zúčastnit pouze obaly, které již předtím získaly ocenění v jedné z uznávaných obalových soutěží (v ČR se jedná o soutěž Obal roku, kterou pořádá obalová asociace SYBA). Ceny slavnostně předala Celosvětová obalová organizace v australském Queenslandu 2. května 2018. Letos porota hodnotila 318 obalů z 38 zemí ve dvanácti kategoriích. Mezi vítěznými obaly byly hned dva od společnosti THIMM.

Obal pro e-commerce „THIMM ePack | protect”
Obal je vhodný zejména pro bezpečnou přepravu citlivého zboží, například kvalitní elektroniky. Ochranu zajišťuje variabilní výstelka z vlnité lepenky. Zabalené výrobky se automaticky zafixují elastickými pásky. Standardizovaný přebal v kombinaci s univerzální výstelkou lze použít pro výrobky různýchAutomatická fixace navíc snižuje nároky na manipulaci. Patentovaný obal patří k vítězům německé ceny iF Design Award 2017, čímž se kvalifikoval do mezinárodní soutěže. Cenu WorldStar Award 2018 získal obal v kategorii „Přepravní obaly“. velikostí i hmotností.

Dárkový obal „THIMM Multipack | gift“ pro český pivovar Ferdinand

Pro český pivovar Ferdinand vyvinul Martin Zich, vývojář v THIMM, stohovatelný dárkový obal s přidanou hodnotou. Obsahuje šest lahví piva a řadu reklamních předmětů pivovaru Ferdinand, jako je půllitr, zapalovač a otvírák na lahve. Půllitr je umístěn uprostřed, takže jeho ucho slouží zároveň jako odnosné ucho celého dárkového balení. Ucho je v konstrukci obalu zapuštěno a chráněno, aby se při přepravě a skladování nepoškodilo. Vnější plochy multipacku z vlnité lepenky jsou využity pro atraktivní potisk obalu. Kromě možnosti komunikace značky posloužily boční stěny obalu i k integrování pivních podtácků, které si spotřebitel může z obalu snadno vyloupnout. Dárkový obal se kvalifikoval do soutěže díky umístění v české obalové soutěži Obal roku 2017 a cenu WorldStar Award 2018 získal v kategorii „Nápoje“.