Turbulence se stává součástí normálu. Učíme se žít s čínským koronavirem, i když je to jako na houpačce, chvílemi lepší a chvílemi složitější. Již nyní je registrováno několik desítek přihlášek, které jsou prezentovány široké odborné veřejnosti na webu soutěže. Z výše uvedeného důvodu se Obalový institut SYBA, organizátor národní otevřené soutěže OBAL ROKU, rozhodl posunout uzávěrku registrace na konec července. S ohledem na reakci řady přihlašovatelů, kteří jsou v časové tísni, se rozhodl tolerovat příjem přihlášek do soutěže do pátku 7. srpna 2020.

Hodnocení v srpnu

Odborné poroty se k hodnocení přihlášených exponátů sejdou v již dříve avizovaných termínech, ve dnech 25. a 27. srpna. Po druhém dni komise proběhne již tradiční večírek s vyhlášením oceněných.

OBAL ROKU

OBAL ROKU je jediná certifikovaná obalová soutěž určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Cílem soutěže je vyzdvihnout a následně propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení, které se na  trhu objevují. Galavečer OBAL ROKU dne 15. října 2020 dává v rámci obalového kongresu OBALKO při slavnostním předání trofejí možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů.