Amcor je dlouhodobě spojován nejenom s vývojem a výrobou řady inovativních obalových řešení, ale i s udržitelným přístupem v rámci své celé produkce. To v současnosti ocenil i Walmart (především u obalových řešeních AmSky™ a AmPrima™) a zařadil obaly do svého „Circular Connector“.

 

Circular Connector, založený maloobchodním gigantem Walmart, je platforma, která usnadňuje týmům a značkám rychle najít udržitelnější obalová řešení pro produkty, které pak dodávají na regály řetězce Walmart. Schopnost snadno získat udržitelnější obalová řešení umožní značkám i Walmartu dosáhnout rychleji svých cílů v oblasti udržitelnosti a zároveň i zefektivnit cirkulární ekonomické toky.

Řešení AmSky AmSky a AmPrima jsou nyní dostupná všem dodavatelům Walmartu a veřejnosti prostřednictvím Circular Connector, jehož kritéria jsou stanovena společnosti Walmart ve spolupráci s U.S. Plastics Pact.

 

Nový obal na bázi HDPE

AmSky nabízí blistrové balení pro léčiva, které je po vyprázdnění připraveno k jednoduché recyklaci. AmSky obalové řešení neobsahuje polyvinylchlorid (PVC) a hliník, což byly až doposud u zdravotnického balení nejvíce využívané materiály. Uhlíková stopa je u nového obalu až o 70 % nižší (ve srovnání s PVC/Alu řešeními). Díky HDPE materiálové bázi je obal určen pro recyklaci v pevných i flexibilních recyklačních tocích.

 

Enviromentální benefity

AmPrima rovněž představuje obalové řešení připravené k bezproblémové recyklaci s nízkou uhlíkovou stopou. Je použitelné v různých formátech balení od sáčků po balíčky, pro pevný i tekutý obsah. Poskytuje možnosti pro značky, které potřebují obaly, které stále nabízejí bariéru, tuhost materiálu, pevnost těsnění i líbivou grafiku. AmPrima, díky své recyklovatelnosti, přináší až 60% snížení spotřeby neobnovitelné energie oproti ekvivalentním nerecyklovatelným možnostem. Dalším benefitem je až 46% snížení uhlíkové stopy a 18% snížení spotřeby vody.