Výrobce digitálních ink jet technologií uvedl na trh nový typ vysokorychlostního ink jet zařízení, který je vhodný především pro flexibilní obaly, včetně aplikací pro přímý styk s potravinou. Truepress PAC 830F pracuje s inkousty na vodní bázi, tedy s velmi šetrným typem barev.

 

Představením nového ink jet systému společnost Screen reagovala na rostoucí poptávku po bezpečných a udržitelných balicích řešeních. Technologie je vhodná především pro výrobce flexibilních obalů malých až středně velkých sérií.  Technologie splňuje kvalitativní i výkonové požadavky uživatelů a zároveň je u ní minimalizován dopad na životní prostředí.

 

Vysoké rozlišení i rychlost

Truepress PAC 830F je speciálně navržen pro flexibilní balení. Pomocí inkoustové technologie drop-on-demand zvládne potiskovat substráty o šířce až 830 milimetrů rychlostí 75 m/min. Rozlišení tisku je 1 200 x 1 200 dpi. Systém je schopen tisknout v rozlišení 1 200 dpi pomocí díky možnosti předtisku základního nátěru, který zvyšuje přilnavost inkoustu. Jak CMYK barvy, tak i bílé inkousty na vodní bázi splňují předpisy pro bezpečnost potravin.

 

Bezpečnost i barevná konzistence

Základní charakteristiky umožňují Truepressu PAC 830F poskytovat bezpečnost i barevnou konzistenci, tedy dva faktory, které jsou pro potravinářský průmysl zásadní. Díky optimalizaci svého vybavení umožňuje Truepress PAC 830F  nejen vysokorychlostní tisk, ale také pokročilou správu barev.