Nový typ bezpečnostních etiket uvedla na trh společnost Securikett. Vedle možnosti skenování a následném ověření pravosti na smart digitálním zařízení v podobě mobilu, tabletu či počítače, , jsou v této novince zaintegrovány i další hravé prvky, které však zárovn poskytují další ochrannou vrstvu proti možné nežádoucí manipulaci.

Bezpečnostní etikety Anti-Cloning jsou primárně etikety s efektem VOID ochrany, to však zdaleka není všechno. Výzkumné oddělení společnosti Securikett, která se zabývá i tiskem a ochranou cenin, dalo novému typu bezpečnostní etikety i zábavně hravý přesah.

Jak funguje Anti-Cloning Closing Label

 Spotřebitelé mohou pomocí svého mobilního telefonu nebo tabletu nejprve ověřit, zda je viditelný QR kód na štítku pravý. Aby se zabránilo kopírování nebo použití kódu více než jednou, byl implementován kód vícebarevného symbolu. Skládá se z 64 možných symbolů s různým pozadím, z nichž tři jsou viditelné na štítku, zatímco čtvrtý symbol se stane viditelným až poté, co byl seškrábán. Na stránce odpovědi na mobilní kód jsou viditelné symboly, které přímo korelují s kódem. Pouze když se tyto tvary a pozadí 100% shodují, je produkt jednoznačně ověřen. Díky této antiklonovací technologii je na etiketě předem naprogramováno vylepšené zabezpečení, včetně zábavného faktoru, který lze snadno zkontrolovat naskenováním UID. Pokud se pokusíte přenést etiketu na jiný produkt, bude to detekováno spuštěním efektu VOID.

S bezpečnostními etiketami proti padělatelům

Tato etiketa je jen jedním z příkladů toho, co lze udělat pro zabezpečení zboží multipřesahovým bezpečnostním kódem. Samozřejmostí je i nabídka spotřebitelům k získání rozšířeného portfolia informací pomocí naskenování produktu.

Společnost nabízí různé varianty vyhotovení etiket. Kromě symbolů lze zvolit také alfanumerické znaky nebo čísla. Variant je téměř nekonečno.

Chcete-li vidět, jak etiketa funguje – krátké video je zde