Jak vnímá společnost DS Smith Packaging Czech Republic, čtenářům blogu zprostředkovala Věra Svobodová. Dnes se k obalu na vodítko Non-Stop Dogwear vyjádřila osoba nejpovolanější, jeho konstruktérka Vlaďka Kulhavá, která se této, na trhu dnes tolik žádané profesi, věnuje již řadu let a stále v ní nachází nejenom obživu, ale i inspiraci.

Požadavek zákazníka, aby vodítko bylo maximálně vidět, vystupovalo z obalu a zároveň nebyl použitý plastový blistr bylo novým obalem naplněno. Plocha obalu slouží jak k jasnému sdělení a vyjádření funkčních vlastností formou piktogramů tak k propagaci rostoucí a stále více oblíbené značky Non-Stop Dogwear. Jednoduchá navigace a informace na obalu umožňují rychlé zorientování zákazníka a podpoří kromě klasických i impulzní nákupy. Integrovaný závěs umožní jednoduchou prezentaci v různých distribučních kanálech a zároveň podporuje ekologické smýšlení uživatelů. Konstruktérky Vlaďky Kulhavé jsme se zeptali na pár otázek 

Jak dlouho (příp. proč) se věnujete profesi konstruktéra/designéra?

Profesi konstruktéra se věnuji 11 let. Po studiu obalové školy ve Štětí jsem se nastoupila do SCA, dnes DS Smith Packaging a drobnými přestávkami v jiných firmách (Pharming, Preciosa Lighting)se designu obalů pro tuto po firmu věnuji dodnes.

Jak probíhala práce na vývoji vítězného obalového řešení – zadání, komunikace se zadavatelem, pozice osob od zadavatele: brand manager, sales manager, team, akcent na cenu obalu?, nové či osvědčené materiály a dodavatelé,  řešené problémy, alternativy atd.

Zadání přímo od majitele firmy – vyřešit požadavek na oboustranný potisk a hlavně nepoužít plastový blistr jsme společně se zástupci obchodu, marketingu a designu, utvářely při workshopu v našem PackRight Centru. Zákazník odcházel spokojený a s hotovým prototypem v ruce.

Co pro vás znamená ocenění OBAL ROKU, příp. bylo již v min. za nějaké vaše řešení firmě toto ocenění uděleno?

Splněním mého snu ze střední školy, kde jsme k tomuto ocenění vzhlíželi a vytvořili si k němu příjemnou vazbu.

 

 

Ostatní oceněné obaly v letošní soutěži Obal roku najdete zde.