Do začátku letošního PackSummitu zbývají necelé dva týdny a určitě se vyplatí na něho se vypravit. Jak už jsme v našem obalovém blogu částečně odtajnili, zajímavá témata ani doprovodné akce, včetně Obalového Galavečera s předáváním cen Obal roku 2018 na něm chybět nebudou. Účastníci konference navíc obdrží nejen již 11. vydání Manuálu správné výrobní praxe, ale i certifikát jako doklad o účasti na školící akci.

Letošní ročník je zaměřen především na horká témata, které s sebou přináší 21. století, ať již přímo z hlediska proměn obalového potenciálu, tak i z pohledu změn ekonomicko-sociálních, které s nimi souvisí.  Podívejme se dnes opět trochu podrobněji na některá témata, která budou na kongrese komunikována.  

Nejnovější pohled na e-commerce obaly

Nejenom příklady ukázek obalových konceptů úspěšných, zahraničních potravinových e-shopů, tedy současného „horkého“ obalového potenciálu, představí ve své presentaci o obalových „vychytávkách“ Martin Hejl (THIMM Packaging). Chybět nebudou ani náměty k další diskusi či odpovědi na mnohé otázky:

Jak nejlépe zabalit, zaslat a bezpečně doručit potraviny spotřebiteli?

Co nesmí konstrukce zasilatelského obalu postrádat?

Proč nevhodným obalem naštvete svého zákazníka?

Jak Vám pomůže digitální potisk obalů zvýšit Vaše prodeje?

A věříme, že účastníky kongresu napadnou i mnohé další náměty k diskuzi nad tímto zajímavým tématem.

Generace X, Y, Z: Známe je, jejich myšlení a zákaznické chování?

Generace X, Y, Z jsou známými, avšak pro mnohé trochu záhadnými pojmy. Na konferenci si na ně posvítíme spolu s Martin Volkem z agentury pro výzkum trhu, Ipsos. Provede nás tím, co označení generací znamená, jaké je jejich zastoupení v populaci a podle čeho jednotlivé generace poznat. Zvláštní pozornost bude věnovat generaci Z, jejíž nejstarší členové pomalu vstupují na pracovní trh. V čem je tato skupina jiná, co je pro ni důležité a jak se na ní připravit? Díky video medailonkům na vlastní oči uvidíme i její zástupce a podíváme se, co vše sledují na Youtube.

Blockchain není jen bitcoin a jeho dopad na moderní systémy balení

Dalším z moderních témat Pavla Volka (Signals Network) bude na téma Virtuální měny a její paralely. Blockchain je totiž mnohem více než jen všeobecně známá kryptoměna Bitcoin. V přednášce bude představeno co je to blockchain a k čemu lze použít tuto v současnosti velmi diskutovanou technologii. Bude ukázáno, jaké jsou výhody blockchainu, proč v něm vidí budoucnost technologické společnosti jako Microsoft a IBM, logistické společnosti jako Maerks či DHL a jaký dopad může mít propojení blockchainu s čárovými kódy nebo chytrými paletami.

Registrace na letošní PackSummit je stále otevřena zde