Včera se zavřely norimberské brány za veletrhem Fachpack, kde bylo představeno řada zajímavých novinek z oblasti technologií, obalů, logistiky i robotiky (o některých z nich budeme v nejbližší době informovat i v rámci tohoto obalového blogu) a hned příští týden ve čtvrtek 4. října se bude konat další významná akce letošního podzimu - Obalový kongres PackSummit.
Obalový kongres PackSummit se slavnostním galavečerem s předáváním cen Obalu roku se bude letos opět konat v Praze v Ústavu molekulární genetiky AV ČR. Letošnímu kongresu udělila záštitu ministryně průmyslu a obchodu České republiky Ing. Marta Nováková. Na této vrcholové prestižní obalové akci se účastníci seznámí s mnohými tématy, se kterými se potýkají nejenom obaláři, ale i jejich klienti či zákazníci. Jedním z těchto témat je i vývoj nových typů obalů, které eliminují případný negativní dopad na životní prostředí.
Odpověď na požadavky současného spotřebitele – obal s mnoha benefity
Jako reakci na dnešní zrychlený životní styl vyvinuli v OTK GROUP ve spolupráci s holandským výrobcem hygienických produktů unikátní jednorázové balení vlhčených ubrousků. A právě s tímto žhavým tématem účastníky kongresu seznámí obchodní ředitel společnosti OTK GROUP, Jozef Oleár. Společnost, která patří na českém trhu k předním výrobcům etiket a flexibilního balení, je zároveň známa svými mnohými úspěšnými inovátorskými koncepty, které reagují na současnou proměnu trhu, spotřebitelské chování i proměnu životního stylu.
Rychlé a pohodlné použití produktů se stává životním stylem
Digitální tisk obalu umožňuje tisk variabilních dat, vzorů, barevných variant, které odpovídají různým možnostem použití produktu. Spotřebitel nemá v reálném životě čas řešit separaci obalu. Produkt funguje na principu „použij a zahoď“. Spotřebitel nemusí mít obavu z negativního dopadu na životní prostředí. Obal je biologicky rozložitelný. Je vyroben na přírodní bázi, a to z kukuřice a škrobu. Samotný vlhčený ubrousek je též biodegradabilní.
Registrace na PackSummit stále otevřena zde