Společnost Axium nezapomíná ani v průběhu současné epidemiologické situace, kdy její výroba jede na plné obrátky tak, aby splnila objednávky a poptávky zákazníků, na environmentální výzvy. Členem společnosti je i firma ACTI PACK, která vyvíjí produkční i obchodní činnost i u nás v ČR. A byl to právě Actipak, který obdržel v současnosti jedno z prestižních ocenění v oblasti enviromentálnosti.

 

Francouzská federace plastů a kompozitů (Fédération de la Plasturgie et des Composites) udělila dceřiné společnosti ACTI PACK značku MORE, čímž ocenila plnění závazku v oblasti cirkulární ekonomiky.

 

Ekologická plastová řešení mají budoucnost

Všechny dceřiné společnosti skupiny Axium se díky tomuto ocenění utvrdily ve faktu, že cíl – vývoj ekologických řešení našich produktových řad z PET, HDPE a PP, je krok správným směrem.

Acti Pack se věnuje ekologickým řešením, které zákazníkům nabízí již několik let. Výroba z recyklovaných materiálů je v nabídce všech výrobních závodů, jelikož respektují a chrání naše životní prostředí.

 

Značka More zavazuje

Z recyklovaného PET (již použitého a vytříděného materiálu) lze vyrobit všechny společností nabízené lahve a kelímky, a to o obsahu 25%, 50% nebo 100% RPET materiálu.

V kontextu tohoto ekologického řetězce výroby byla společnost oceněna značkou MORE, která jen podtrhuje její dlouhodobý přístup k navyšování výroby z recyklovaných materiálů. Z 580 tun v roce 2019 nyní firma cílí na více než 800 tun v roce 2020.

Na přání zákazníků se také začali věnovat výzkumu a testování výroby z bio materiálů z rostlinných odpadů.