Skokový růst malých pivovarů v našem regionu generuje rostoucí poptávku po vhodných obalech, po nápojových plechovkách. Na tento trend reaguje společnost Ball Corporation, celosvětově největší výrobce nápojových plechovek. Výrobní kapacity svého závodu na výrobu plechovek v Ejpovicích u Plzně se chystá zvýšit významnou investici.

   Ball investuje v ČR v reakci na rostoucí trend v prodeji plechovek

„Ball zvyšuje kapacitu své současné výrobní linky v závodu na výrobu nápojových plechovek v Ejpovicích a současně buduje novou vysokorychlostní výrobní linku, která bude produkovat plechovky různých objemových typů. Cílem společnosti je reagovat na rostoucí trend ve spotřebě stále populárnějších nápojových plechovek plněných pivem a nealkoholickými nápoji v regionu,“ vysvětluje Harald Moser, obchodní ředitel společnosti Ball pro střední Evropu.

  Dvouciferný růst

V České republice a na Slovensku je trh s plechovkami na vzestupu. Spotřeba plechovek plněných pivem a nealkoholickými nápoji činila v roce 2016 v těchto dvou zemích 746 milionů plechovek, zatímco v roce 2017 se jednalo o 975 milionů plechovek, což je nárůst o 31 %.

DayGlo, Spot Matte, Cameo Print, Enhanced Can

Inovační technologie rozšiřují paletu možnotí pro posílení značky. DayGlo nabízí přirozeně ostré barvy a to s nebo bez UV osvětlení. Spot Matte kombinuje lesklé a matné barvy dovoluje sofistikovaný vícerozměrný design. Technologie Cameo Print nabízí až 4barevný potisk víček. Enhanced Can je vytuněná plechovka užívající vodoznakovou technologii Digimarc pro zakomponování kódů do grafického designu, což umožňuje spotřebiteli prolink na příslušné webové stránky.

  STARcan

Formát STARcan je charakterizován optimalizací využití materiálu, v počáteční fázi bude pro Evropu vyráběn ve dvou velikostech: 330 ml a 500 ml.