Při konstrukci obalového řešení na míru pro značku Schönox se vývojářům z THIMM Packaging Systems podařilo optimálně sladit veškeré faktory efektivity, tedy přesněji řečeno souladu ekonomického a udržitelného využití času, materiálu i finančních prostředků.

Schönox je značka německé společnosti Sika Deutschland GmbH a řemeslníkům nabízí různá řešení pro lepení. Pro zasílání nového výrobku iLine App, přístroje k nanášení lepidla, byl nutný co nejefektivnější přepravní obal. Ten navrhl a vyrobil známý leader v oblasti vlnitých lepenek, společnost THIMM.

Modulární koncepce vyšla z FEFCO katalogu

Základem multimateriálového řešení od THIMM Packaging Systems je klopová krabice z vlnité lepenky podle standardu FEFCO. Rafinovaný je však vnitřní díl obalu: na míru přesná fixace z vlnité lepenky a z technické pěny chrání výrobek. Díky modulární koncepci nejsou zapotřebí další díly, například krabice na příslušenství. To výrazně usnadňuje manipulaci a šetří čas. Kromě přepravy mohou řemeslníci obal používat dlouhodobě pro uchovávání výrobku a příslušenství.

Fixace stojí rozhodně více než jen za zmínku

Fixační díl slouží k vytvoření odstupu mezi stěnou obalu a výrobkem. Současně slouží i jako přihrádka na příslušenství. V kombinaci s polyuretanovou nopa pěnou, která se stlačí a zastrčí do přihrádky, lze bezpečně přepravovat a skladovat příslušenství a náhradní díly.