Vedle kategorie Automotiv/Transport byla na letošní žeň cen další nejbohatší  kategorií – Nápoje. V této kategorii nechyběly líbivé etikety, design láhví či zajímavá řešení multipack balení. Cena v kategorii nápoje byla udělena i známému výrobci obalů z vlnitých lepenek a letošnímu rekordmanovi v cenách Obal roku, společnosti  THIMM - THE HIGHPACK GROUP, za dárkový multipack Ferdinand.

V konkurenci 99 přihlášených obalů v letošní soutěži Obal roku 2017 skupina THIMM – THE HIGHPACK GROUP uspěla s celkem pěti obalovými řešeními. Tři konstrukce navrhli a vyrobili v THIMM Packaging ve Všetatech a dva obaly vytvořili vývojáři THIMM Packaging Systems v Chotětově.

Nový typ dárkového řešení

Dárkové balení šesti lahví piva Ferdinand, půllitru a různorodých reklamních předmětů vyniká možností vyloupnutí pivních podtácků a to v rámci velké plochy pro potisk. Jedná se o inovativní konstrukci, kdy odnosné ucho obalu je využito z půllitru. 

Tvar obalu má ergonomické i ochranné funkce

Tvar obalu zamezuje rozbití tohoto skleněného, integrovaného ucha a zároveň umožňuje stohovatelnost. Po naplnění obalu není třeba jeho lepení tak je jeho naplnění a uzavření velmi snadné.